Animanga Wiki
Advertisement
Animanga Wiki

Akira Ishida - seiyuu. Urodzony 2 listopada 1967 roku w Nisshin, Japonia.

Ciekawostki[]

  • Ma 163cm wzrostu.
  • Użyczył głosu w 314 anime, 58 filmach/bajkach niejapońskich i 69 grach komputerowych.
  • Wykonał 2 piosenki w anime.

Wokal[]

  • Anime Tenchō (OAV) - różne
  • Haruka: Beyond the Stream of Time – A Tale of the Eight Guardians (TV) - ending 5

Role[]

  • 6 Angels - J C
  • Abnormal Physiology Seminar (OAV) - Komugi Musashi
  • Abnormal Physiology Seminar (TV) - Komugi Musashi
  • Accel World (TV) - żółte radio
  • Aesthetica of a Rogue Hero (TV) - Michael
  • Ai to Yūki no Pig Girl Tonde Būrin (TV) - Kouichi Mizuno
  • Ajimu - Kaigan Monogatari (ONA) - Hirosuke Nakaido
  • Akane Iro ni Somaru Saka (TV) - Fuyuhiko Nishino
  • Akane Iro ni Somaru Saka Hardcore (OAV) - Fuyuhiko Nishino
  • Alice in the Country of Hearts: Wonderful Wonder World - Joker
  • Alien Nine (special) - żółty nóż
  • Ambassador Magma (OAV) - Gum
  • Amnesia (TV) - Kento
  • Android Ana Maico 2010 (TV) - Akira
  • Angel Beats! (TV)
  • Animal Yokocho (TV)
  • Anime Tenchō (OAV) - Wataru
  • Arata The Legend (TV) - Harunawa
  • ATASHIn'CHI (TV)
  • Bakuen Campus Guardress (OAV) - Takumi Jinno
  • Bakusou Kyoudai Let's & Go WGP (TV) - Schmidt
  • Bamboo Blade (TV) - Danjūrō Eiga
  • (The) Beast Player Erin (TV) - Damiya
  • Ben-To (TV) - Heracles no Konbō
  • Berserk (TV) - Judou
  • Beyblade: Metal Fusion (TV) - Tobio Ooike
  • Bleach: The DiamondDust Rebellion - Mō Hitotsu no Hyōrinmaru - Soujirou Kusaka
  • Blood+ (TV) - Joel
  • Bokurano (TV) - Coemushi
  • (The) Book of Bantorra (TV) - Mokania
  • Boys Be... (TV) - Makoto Kurumizawa
  • Brave Story - Ishioka
  • Brothers Conflict (TV) - Chiaki
  • Bucky - The Incredible Kid (TV) - Baku
  • Butsu Zone (OAV) - Ashura
  • Candidate for Goddess (OAV) - Yu Hikura
  • Captain Tsubasa J (TV) - Taro Misaki
  • Captain Tsubasa: Road to 2002 (TV) - Matsuyama Hikaru
  • Case Closed (TV) - Ichirou; Masashi Watabiki; Saguru Hakuba
  • Casshern Sins (TV) - Margo; Root
  • Chaos;HEAd (TV) - Fumio Takashina
  • Chō Gekijō-ban Keroro Gunsō Tanjō! Kyūkyoku Keroro Kiseki no Jikūjima de Arimasu - Saburo
  • Chō Gekijōban Keroro Gunsō 2: Shinkai no Princess de Arimasu! - Saburo
  • Chō Gekijōban Keroro Gunsō Gekishin Dragon Warriors de Arimasu! - Saburo
  • Chō Kuseninarisou (TV) - Kamioka Ryuu
  • Chō Mashin Eiyūden Wataru (TV) - Cole
  • Chōyaku Hyakunin Isshu: Uta Koi (TV) - Fujiwara no Yoshitaka
  • Chrono Crusade (TV) - Chrono
  • Clamp School (TV) - Idomu Yudaiji
  • Claymore (TV) - Zaki
  • Cooking Papa (TV)
  • Countdown: Akira (OAV) - Akira Amemiya
  • Cyborg 009 The Cyborg Soldier (TV) - Apollon
  • D.N.Angel (TV) - Satoshi Hiwatari
  • Daily Lives of High School Boys (TV) - prezydent
  • Danganronpa The Animation (TV) - Byakuya Togami
  • Detective Conan: The Private Eyes' Requiem - Saguru Hakuba
  • Digi-girl Pop! (TV) - Kou
  • Digimon Adventure (TV) - Wizardmon
  • Digimon Adventure 02 (TV) - Wizardmon
  • Digital Monster X-Evolution - Wizardmon
  • Dogs: Bullets & Carnage (OAV) - Badō
  • Dragoon (OAV) - Sedi
  • Earthian (OAV) - czarny anioł
  • Edokko Boy: Gatten Taro (TV)
  • Elemental Gelade (TV) - Coud "Cou" Van Giruet
  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone - Kaworu Nagisa
  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance - Kaworu Nagisa
  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo - Kaworu Nagisa
  • Fairy Tail (TV) - Zeref
  • Fate/Zero (TV) - Ryūnosuke Uryū
  • Fate/Zero (TV 2) - Ryūnosuke Uryū
  • Final Fantasy: Unlimited (TV) - Kumo/Demon Swordsman
  • Fire Emblem (OAV) - Gordon
  • Fujimi Orchestra (OAV) - Igarashi
  • Fushigi Yugi (OAV 2) - Ren Shigyou
  • (The) Future Diary (TV) - Aru Akise
  • Gakuen Alice (TV) - Narumi-sensei
  • (The) Galaxy Railways (TV) - Owen
  • (The) Galaxy Railways: A Letter from the Abandoned Planet (OAV) - Kilian Black
  • Galerians (OAV) - Cain; Rion
  • Gallery Fake (TV) - Hiroto
  • Gekijō-ban Toriko Bishokushin no Special Menu - Tommyrod
  • Gekijōban Gintama Kanketsu-hen: Yorozuya yo Eien Nare - Katsura Kotarou
  • Genshiken (OAV) - Manabu "Kucchi" Kuchiki
  • Genshiken (TV) - Manabu "Kucchi" Kuchiki
  • Genshiken 2 (TV) - Manabu "Kucchi" Kuchiki
  • Gensomaden Saiyuki: Kibou no zaika (OAV) - Cho Hakkai
  • Ghastly Prince Enma Burning Up (TV) - Sutten Dōji
  • Ginga Tetsudo Monogatari: Eien e no Bunkiten (TV) - Kilian Black
  • Gintama (OAV) - Katsura
  • Gintama (TV) - Katsura Kotarou
  • Gintama' (TV) - Katsura Kotarou
  • Gintama: The Movie - Katsura Kotarou
  • Ginyuu Mokushiroku Meine Liebe wieder (TV) - Naoji
  • (The) Girl Who Leapt Through Space (TV) - Emilio Surre
  • Glass Fleet (TV) - Vetti Lunard Sforza de Roselait
  • Goal FH (TV) - Amano
  • Gokudo (TV) - Gokudou; Sprawiedliwość
  • Gundam Seed Character Theater (special) - Athrun Zala
  • Gundress - Ryo Saiki
  • Gunparade March (TV) - Atsushi Hayami
  • Hakuōki: Record of the Jade Blood (TV) - Tokishige Masaki
  • Haré+Guu (TV) - Seiichi
  • Haré+Guu Deluxe (OAV) - Seiichi
  • Haruka: Beyond the Stream of Time – A Tale of the Eight Guardians (TV) - Abe no Yasuaki
  • Harukanaru Toki no Naka de - Ajisai Yumegatari (OAV) - Abe no Yasuaki
  • Harukanaru Toki no Naka de - Maihitoyo - Abe no Yasuaki
  • Harukanaru Toki no Naka de 2 ~Shiroki Ryuu no Miko~ (OAV) - Abe no Yasutsugu
  • Harukanaru Toki no Naka de 3: Kurenai no Tsuki - Ridzvaan
  • Harukanaru Toki no Naka de 3: Owari Naki Unmei (TV) - Ridzvan
  • Harukanaru Toki no Naka de ~Hachiyou Shou~ (OAV) - Abe-No-Yasuaki
  • Hatsukoi Limited (TV) - Yukito Renjou
  • Heartcatch Precure! (TV) - Cologne
  • Heaven's Lost Property Forte (TV) - Pantsurobo
  • Heaven's Memo Pad (TV) - Yoshiki
  • His and Her Circumstances (TV) - Katsuma Ikeda
  • I''s (OAV) - Jun Koshinae
  • I'm Gonna Be An Angel (TV) - Mikael
  • ICE (OAV) - Giulia
  • IDOLM@STER: XENOGLOSSIA (TV) - Karasu
  • Ijiwaru Baasan (TV)
  • Inuyasha (TV) - Amari Nobunaga
  • Kage kara Mamoru! (TV) - Kumogakure Raijuro
  • Kaiketsu Zorori (TV) - Roger
  • Kamichama Karin (TV) - Michiru Nishikiori
  • Kamisama Kiss (TV) - Mikage
  • Kara no Kyoukai: Mirai Fukuin - Mitsuru‎ Kamekura
  • Karaoke Senshi Mike-tarou (TV)
  • Keitai Shoujo (ONA) - Hiro Aida
  • Kekkaishi (TV) - Toshihiko Tsukijigaoka
  • Keroro Gunsō - Saburo 623
  • Ketsuekigata-kun! (TV) - O-Type
  • Kiddy Girl-and (TV) - Un-oh; Top
  • Kiddy Grade (TV) - Un-oh
  • Kiddy Grade -Ignition- - Un-oh
  • Kiddy Grade -Maelstrom- - Un-oh
  • Kiddy Grade -Truth Dawn- - Un-oh
  • Kiko-chan Smile (TV) - Hikaru
  • Kindaichi Shounen no Jikenbo (TV) - Shinichi Ukon
  • (The) Knight in the Area (TV) - Ryuuichi Araki
  • Kogepan (TV) - piekarz; Cream
  • Koutetsu Sangokushi (TV) - Shimei Ryomou
  • Kyo kara Maoh! 3rd Series (TV) - Sararegi
  • Kyo kara Maoh! R (OAV) - Sararegi
  • Kyōryū Bōkenki Jura Tripper (TV) - Minto
  • Kyousogiga (ONA) - Inari
  • Kyousogiga (TV) - Inari
  • (The) Law of Ueki (TV) - Inumaru
  • Legend of Basara (TV) - Tatara
  • Legend of the Galactic Heroes: Golden Wings (OAV)
  • Legend of the Galactic Heroes: Spiral Labyrinth (OAV) - Ice Rutherford
  • Level C (OAV) - Shinohara Mizuki
  • Library War (TV) - Mikihisa Komaki
  • Lupin III: Chi no Kokuin Eien no Mermaid (special) - Himuro
  • Lupin III: Elusiveness of the Fog (special) - Eshika
  • Madlax (TV) - Lopez
  • Magi - The Labyrinth of Magic (TV) - Yunan
  • Magic Kaito: Kid the Phantom Thief (special) - Hakuba Saguru; Saguru Hakuba
  • Magical Meow Meow Taruto (TV) - Garret
  • Mahō no Princess Minky Momo: Yume o Dakishimete (TV) - Joe
  • Mahō Sensei Negima!: Mō Hitotsu no Sekai (OAV) - Fate Averruncus
  • Marmalade Boy (TV) - Kei Tsuchiya
  • Master Keaton (OAV) - Hiroshi Matsui
  • Meine Liebe (TV) - Naoji
  • Metal Fight Beyblade VS Taiyō Shakunetsu no Shinryakusha - Tobio Ooike
  • Mezzo (TV) - Hiroshi "Mahito" Otokawa
  • Miami Guns (TV) - Julio Peacemaker
  • Midori no Makibao (TV) - Wakazou
  • Miracle Train - Ōedo-sen e Yōkoso (TV) - Tokugawa
  • Mobile Suit Gundam Seed (film) - Athrun Zala
  • Mobile Suit Gundam Seed (TV) - Athrun Zala
  • Mobile Suit Gundam Seed Destiny (TV) - Athrun Zala
  • Mobile Suit Gundam Seed Destiny Final Plus: The Chosen Future (OAV) - Athrun Zala
  • Mobile Suit Gundam Seed Destiny Special Edition (OAV) - Athrun Zala
  • Mobile Suit Gundam Seed Special Edition - Athrun Zala
  • Momoiro Sisters (TV) - Akira Tobari
  • Moonlight Lady (OAV) - Kouichi Hayama
  • Mujin Wakusei Survive (TV) - Howard
  • My Sexual Harassment (OAV)
  • My-HiME (TV) - Nagi Homura
  • My-Otome (TV) - Nagi Dài Artai
  • My-Otome 0~S.ifr~ (OAV) - Archduke of Artai
  • My-Otome Zwei (OAV) - Nagi Dài Artai
  • NANA (TV) - Shinichi "Shin" Okazaki
  • Naruto (OAV) - Gaara
  • Naruto (TV) - Gaara
  • Naruto Shippūden (TV) - Gaara
  • Naruto Shippūden: The Will of Fire - Gaara
  • Naruto the Movie: Legend of the Stone of Gelel - Gaara
  • Natsume's Book of Friends (TV) - krewny (odc. 1); Shūichi Natori
  • Natsume's Book of Friends (TV 2) - Shuichi Natori
  • Natsume's Book of Friends (TV 3) - Shūichi Natori
  • Natsume's Book of Friends (TV 4) - Shūichi Natori
  • Negima! (TV) - Fate Averruncus
  • Neon Genesis Evangelion (TV) - Kaworu Nagisa
  • Neon Genesis Evangelion: Death & Rebirth - Kaworu Nagisa
  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion - Kaworu Nagisa
  • Nighthead Genesis (TV) - Naoya Kirihara
  • Nightwalker (TV) - Shunichi
  • Ninku (TV) - Sekirai Ninku
  • Nintama Rantaro (TV) - Kihachirou Ayabe
  • Nishi no Yoki Majo - Astraea Testament (TV) - Lot Chrisbard
  • Nodame Cantabile (TV) - Takahashi Noriyuki
  • Nura: Rise of the Yokai Clan (TV) - Tamazuki
  • Nurse Angel Ririka SOS (TV) - Herb; Seiya Uzaki
  • Ojamajo Doremi DOKKAAN! (TV)
  • Outlaw Star (TV) - Yase
  • Pandora Hearts (TV) - Xerxes Break
  • Patlabor the Mobile Police (TV)
  • Penguindrum (TV) - Keiju Tabuki
  • Persona 3 The Movie #1 Spring of Birth - Makoto Yuki
  • PetoPeto-san (TV) - Waga Hachirou
  • Phi Brain - Kami no Puzzle (TV 3) - Sōji Jikukawa
  • Phi-Brain - Puzzle of God (TV) - Sōji Jikukawa
  • Phi-Brain - Puzzle of God: The Orpheus Order (TV) - Sōji Jikukawa
  • Pia Carrot e Yōkoso!! - Sayaka no Koi Monogatari - Kouji Maeda
  • Pilot Candidate (TV) - Aracd Narocke; Yu Hikura
  • Pokémon (TV) - Balky; Hayato
  • Pokemon Advance (TV) - Hyuuga; Jojou
  • (The) Prince of Tennis (TV) - Hajime Mizuki
  • (The) Prince of Tennis: The National Tournament (OAV) - Hajime Mizuki
  • Princess Lover! (OAV) - Arima Teppei
  • Princess Resurrection (OAV) - Emile
  • Psycho-Pass (TV) - Shuusei Kagari
  • Puppet Master Sakon (TV) - Seiichi Mori
  • Queen's Blade 2: The Evil Eye (TV) - Delmore
  • Rakugo Tennyo Oyui (TV) - Kikyo Kotsukahara
  • Ranma ½ (TV) - Yutaro
  • Ranma ½: Big Trouble in Nekonron, China
  • Red Data Girl (TV) - Hodaka Murakami
  • RIN - Daughters of Mnemosyne (TV) - Eipos
  • Rumiko Takahashi Anthology (TV)
  • Rune Soldier (TV) - Hector
  • Sailor Moon SuperS (special) - Fish Eye
  • Sailor Moon SuperS (TV) - Fish Eye
  • Saint Beast (TV) - Kirin no Yuda
  • Saint Beast ~Ikusen no Hiru to Yoru Hen~ (OAV) - Kirin no Yuda
  • Saint Beast: Kouin Jojishi Tenshi Tan (TV) - Kirin no Yuda
  • Saint Seiya Omega (TV) - Pisces Amor
  • Saint Seiya: The Lost Canvas (OAV) - Virgo Asmita
  • Saiyuki (OAV) - Cho Hakkai
  • Saiyuki (TV) - Cho Hakkai; Tenpou
  • Saiyuki Gaiden (OAV) - generał Tenpō
  • Saiyuki Gunlock (TV) - Cho Hakkai
  • Saiyuki Reload (TV) - Cho Hakkai
  • Saiyuki Reload: Burial (OAV) - Cho Hakkai
  • Saiyuki: Requiem - Cho Hakkai
  • Sakura Wars (TV) - Setsuna Aoki
  • Samurai Deeper Kyo (TV) - Sasuke Sarutobi
  • Sekai no Hikari: Shinran Seijin (OAV) - mnich; Taira no Atsumori
  • Sengoku Basara: Samurai Kings 2 (TV) - Takenaka Hanbee
  • Sentimental Journey (TV) - Yamamoto Masahiro
  • Seraphim Call (TV) - narrator
  • Servant × Service (TV) - ojciec Lucy
  • Seven of Seven (TV) - Mutsumi; Yuichi Kamichika
  • (The) Severing Crime Edge (TV) - 'Seigi Nakajima
  • Sgt. Frog (TV) - Saburo
  • Shadow Star Narutaru (TV) - Tomonori Komori
  • Shin Megami Tensei Devil Children (TV) - Mamon; Toori; Zak Warm
  • Shin Shonan Bakusozoku Arakure Knight (OAV) - Yūki Haruma
  • Shining Tears X Wind (TV) - Kaito Kiriya
  • Shinkai Densetsu Meremanoid (TV) - Leon
  • Shinshaku Sengoku Eiyū Densetsu - Sanada Jū Yūshi The Animation (TV) - młody Nobunaga Oda
  • Shonen Onmyouji (TV) - Abe no Seimei
  • Shugo Chara! (TV) - Tsukasa Amakawa
  • Shugo Chara! Party! (TV) - Tsukasa Amakawa
  • Shugo Chara!! Doki— (TV) - Tsukasa Amakawa
  • Sket Dance (TV) - Michinori "Magarfunkle" Magata
  • Slam Dunk: Hoero Basketman Tamashii! Hanamichi to Rukawa no Atsuki Natsu - Ichiro Mizusawa
  • Slayers Evolution-R (TV) - Xelloss
  • Slayers Next (TV) - Xelloss
  • Slayers Premium - Xelloss
  • Slayers Revolution (TV) - Xelloss
  • Slayers Special (OAV) - Jeffrey-kun
  • [[Slayers Try (TV)’‘‘ - Kerel; Xelloss
  • Soar High! Isami (TV) - idol
  • Soul Hunter (TV) - Shinkohyo
  • Spiral (TV) - Eyes Rutherford
  • Star Driver (TV) - Head
  • Star Driver the Movie - Head
  • Starry Sky (TV) - Kotarō Hoshizuki
  • Strange Love (OAV) - Hiroyuki
  • Submarine 707R (OAV) - Goro Kusaka
  • Sukisho (TV) - Kai Nanami
  • Super Robot Wars OG: The Inspector (TV) - Anthuz Egret; Mekibos; Thurisuz Egret; Uruz Egret
  • Takane no Jitensha (special) - Yoyogi
  • Tales of Eternia (TV) - Reid Hershel
  • Tantei Gakuen Q (TV) - Masumi Toujo
  • Tenjho Tenge (TV) - Sanada Masahiro
  • Tennis no Ouji-sama: Zenkoku Taikai-hen Semifinal (OAV) - Hajime Mizuki
  • Tennis no Oujisama: Atobe Kara no Okurimono - Hajime Mizuki
  • Thumbelina: A Magical Story (TV) - książę
  • Tokyo Mew Mew (TV) - Shunsuke
  • Tōma Kijinden ONI (OAV) - Juramaru
  • Tomatoman (TV) - Paseri
  • Toriko (TV) - Tommyrod
  • Toshokan Sensō: Kakumei no Tsubasa - Mikihisa Komaki
  • Touch: Are kara, Kimi wa... - Miss Lonely Yesterday - (special) - Sasaki
  • Tournament of the Gods (OAV) - Seed
  • (The) Tower of Druaga: The Aegis of Uruk (TV) - Kally
  • (The) Twelve Kingdoms (TV) - Kenro Shinkun; Kouya
  • Uragiri wa Boku no Namae o Shitteiru (TV) - Kanata Wakamiya
  • Voogie's Angel (OAV) - Ash
  • Votoms Finder (OAV) - Aki
  • Yamato Takeru (TV) - Amatsumi
  • YAT Anshin! Uchu Ryokou (TV) - Noa Alien
  • Yes! Precure 5 GoGo! Okashi no Kuni no Happy Birthday - Dry
  • You're Under Arrest (OAV) - Saki Abdusha
  • You're Under Arrest (TV) - Saki Abdusha
  • Yu Yu Hakusho: Ghost Files (TV) - Sensui
  • Yu-Gi-Oh! Duel Monster GX (TV) - Ed Phoenix
  • Z-Mind (OAV) - Akria
  • Zatch Bell (TV) - Wonrei
Advertisement