Animanga Wiki
Advertisement

Daisuke Gouri – seiyū Urodzony 8 lutego 1952 roku w Koto (okręg Tokio), Japonia. Zmarł 17 stycznia 2010 r.

Ciekawostki[]

  • Miał grupę krwi A.
  • Przyczyna jego śmierci nie została jeszcze wyjaśniona. Znaleziono go leżącego na ulicy, pod nim znajdował się nóż, a w pobliżu - ostatnia wola.
  • Udzielił głosu w 308 anime, 77 grach komputerowych i 23 produkcjach nie-japońskich.

Role[]

  • 21 Emon (TV)
  • Air Master (TV) - Nagato
  • Akū Daisakusen Srungle (TV) - Ankreerah
  • Akuma-kun (TV) - Enma-Daiou
  • Alexander: The Movie - Antigonos
  • Angel Heart (TV) - Max
  • Angel Links (TV) - Exiade Leego
  • Anime Sanjushi (TV)
  • Aoki Ryūsei SPT Layzner (TV)
  • Arion - Hercules
  • Armored Trooper Votoms (TV) - Bully Quiderra
  • Battle Arena Toshinden (OAV) - Gaia
  • Battle Royal High School (OAV) - sługa Byoudo
  • Bavi Stock (OAV) - Bazoo
  • Bikkuri-Man (TV)
  • Bio Armor Ryger (TV) - Doru Neibi
  • Bleach (TV) - Dondochakka Bilstin
  • Blue Dragon (TV) - czarny smok
  • Bosco Daibōken (TV) - gigant
  • Brave Exkaiser (TV) - Horngeist
  • (The) Brave Fighter of Sun Fighbird (TV) - Draias
  • Bubblegum Crisis (OAV) - Funk
  • Bug tte Honey (TV) - smoczy cesarz
  • (The) Bush Baby (TV)
  • Case Closed (TV) - Juzo Tonoyama
  • Cat's Eye (TV)
  • Chō Gekijōban Keroro Gunsō Gekishin Dragon Warriors de Arimasu! - Pierre
  • Chōjin Densetsu Urotsukidōji: Kanketsu-hen (OAV) - rządowy agent
  • Choriki Robo Galatt (TV)
  • City Hunter (TV) - generał
  • City Hunter 2 (TV) - Ginnoji
  • Conan, the Boy in Future (TV)
  • Condition Green (OAV) - Gerhard
  • Cooking Master Boy (TV) - Magistrate Ramen
  • Cosmos Pink Shock (OAV)
  • Cowboy Bebop (TV)
  • Crayon Shin-chan: Action Kamen vs Haigure Maô - Baron T Back
  • Crayon Shin-chan: Ankoku Tamatama Daitsuiseki - Rose (Takeshi)
  • Crayon Shin-chan: Bakuhatsu! Onsen Wakuwaku Daikessen - Buchou
  • Crayon Shin-chan: Chō Arashi o Yobu Kinpoko no Yūsha - Bunchou
  • Crayon Shin-chan: Densetsu o Yobu Buriburi Sanpun Pokkiri Daishingeki - Bunchou
  • Crayon Shin-chan: Otakebe! Kasukabe Yasei Ōkoku - Bunchou
  • Crusher Joe: The Movie - Roki/Figaro
  • Crusher Joe: The OVA's - Figaro
  • Crying Freeman (OAV) - szef Liǔ; Jigon; gangster (odc. 1)
  • Cutey Honey (TV) - narrator
  • Dark Cat - Jukokubo
  • Dasshu Kappei (TV) - Ushiyama /jako Yoshio Nagahori/
  • Deltora Quest (TV) - Ikabod
  • Dennō Coil (TV) - Daichichi (ojciec Daichi'ego)
  • Dog Soldier: Shadows of the Past (OAV) - Masami Fudou
  • Dominion Tank Police (OAV) - Dr Shahah
  • Doraemon (TV 2) - ojciec Giana
  • Doraemon: Nobita & Robot Kingdom - wojownik Gong
  • Doraemon: Nobita at the Birth of Japan - członek plemienia Kurayami
  • Doraemon: Nobita in Dorabian Nights - Majin
  • Doraemon: Nobita's Fantastical Three Musketeers - Janbos
  • Doraemon: Nobita's Winged Heroes - Crow
  • Dr. Slump & Arale-chan Ncha! Penguin Mura wa Hare no chi Hare - Gyaos
  • Dragon Ball (TV) - Wielki Anton; kapitan Dock; żółty kolonista; Cymbal; Drum; wojownik (odc. 20); Gora; Gyuumaou; InoShikaCho; Umigame; Yaochun
  • Dragon Ball GT (TV) - czarny smok; Enma-Daiou; Gyûmaô; Mr. Satan; Umigame
  • Dragon Ball Movie 1: Curse of the Blood Rubies - Umigame
  • Dragon Ball Movie 2: Sleeping Princess in Devil's Castle - Gastel
  • Dragon Ball Movie 3: Mystical Adventure - Umigame
  • Dragon Ball Movie 4: The Path to Power - Umigame
  • Dragon Ball Z (TV) - pierwszy Saiya-jin Enma-Daiou; Gyuumaou; King Kold; Mezu; Mr. Satan; Umigame; Vinegar
  • Dragon Ball Z Kai (TV) - Enma Daiou; Gyuumao; Porunga
  • Dragon Ball Z Movie 11: Bio-Broly - Mr. Satan
  • Dragon Ball Z Movie 12: Fusion Reborn - Enma Daiou; Mr. Satan
  • Dragon Ball Z Movie 1: Dead Zone - Gyuumaou
  • Dragon Ball Z Movie 2: The World's Strongest - Misokatsun; Umigame
  • Dragon Ball Z Movie 4: Lord Slug - Dorodabo; Dro-Dabo
  • Dragon Ball Z Movie 9: Bojack Unbound - Mr. Satan
  • Dragon Ball Z Special 2: The History of Trunks - Gyuumaou; Umigame
  • Dragon Ball: Yo! The Return of Son Goku and Friends!! - Gyuumao; Mr. Satan; Umigame
  • Dragon Quest: Dai no Daibōken Buchiya bure!! Shinsei Rokudai Shoguo - Zangrey
  • Dragon Warrior (TV) - Dodonga
  • Dragon's Heaven (OAV) - Orionis
  • Elmer no Bōken - My Father's Dragon - Othgorilla
  • Entaku no Kishi Monogatari: Moero Arthur (TV) - Percival
  • ESPer Mami (TV)
  • Excel Saga (TV) - Zeta
  • Final Fantasy: Unlimited (TV) - Fungus
  • Fist of the North Star (film) - Uighur
  • Fist of the North Star (TV) - Bull; Daimond; Dalka; Diamond; Gertz; Uighur
  • Fist of the North Star 2 (TV) - Akashachi; Hazu Harn
  • Full Metal Panic? Fumoffu (TV) - Satoshi Gouda
  • Fullmetal Alchemist (TV) - Dominique
  • Galactic Gale Baxinger (TV) - Igo Mokkosu
  • Galaxy Cyclone Braiger (TV)
  • Game Center Arashi (TV)
  • Gatchaman (OAV) -generał Clintos
  • Gegege no Kitarō (TV 3) - Enma-Daiou
  • Gegege no Kitarō (TV 4) - Shu no bon; Wanyuudou
  • Gegege no Kitarō (TV 5) - Enma-Daiou
  • Gegege no Kitarō: Daikaijū - Yashiotoshi
  • Gegege no Kitaro: Jigoku Hen (TV) - Enma Daiou
  • Gegege no Kitarō: Nippon Bakuretsu!! - Enma-Daiou
  • Geisters - Fractions of the Earth (TV) - Ranbalt Fides
  • Genesis Climber Mospeada (TV) - dowódca plutonu
  • Getter Robo: Armageddon (OAV) - Cohen
  • Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (TV) - Marco
  • Giant Gorg (TV) - Odonneru
  • (The) Gigolo - Dochinpira (OAV) = Hazukura Boss
  • Ginga Nagareboshi Gin (TV) - Moss
  • Gintama (TV) - Inoue
  • Go-Q-Choji Ikkiman (TV) - Sampson
  • God Mazinger (TV) - Deriya
  • Goku II - Midnight Eye (OAV) - Ryū Kadoma
  • Gokū no Kōtsū Anzen - tygrys
  • Goku: Midnight Eye (OAV) - generał Gomez; Hari; Zhang
  • Golgo 13: The Professional - ochroniarz Cindy
  • Good Morning Althea (OAV) = kapitan
  • Gorillaman (OAV) - narrator; Sadaharu "Gorillaman" Ikedo
  • GoShogun: The Time Étranger (OAV) - dowódca Kernagul
  • GTO: Great Teacher Onizuka (TV) - dyrektor Shirosawa
  • Gunsmith Cats (OAV) - George Black
  • Guyver (OAV) - Darzelb; Derzerb
  • Gyakuten Ippatsu-man (TV) - Higeno Koizou
  • Hakaba Kitarō (TV) - ojciec Kitarō
  • Halo Legends (OAV)
  • Hidamari no Ki (TV) - Seisai Taki
  • Ie Naki Ko Remi (TV) - Borineru
  • Iga no Kabamaru (TV) - Shirakawa
  • Inukami! (TV) - Dai Youko (lisia forma)
  • Inuyasha (TV) - Kyokotsu
  • Jing: King of Bandits (TV) - Vodka
  • Judge (OAV) - Enma-Oh
  • Jungle Book: Shounen Mowgli (TV) - Hathi
  • Kagaku Bōkentai Tansar 5 (TV) - kapitan-kosmita; żołnierz (odc. 17)
  • Kagaku Ninja-Tai Gatchaman F (TV)
  • Kagaku Ninja-Tai Gatchaman II (TV)
  • Kaiketsu Zorori (TV) - Duke Bururu
  • Kaiketsu Zorro (TV)
  • Karakuri Kengo Den Musashi Lord (TV) - Shutentaiga
  • Katri, Girl of the Meadows (TV) - Salomon
  • Kekkaishi (TV) - Ichirou Ougi
  • Kemonozume (TV) - Saiji Ohba/Bon
  • KenIchi the Mightiest Disciple (TV) - Genji Shirahama
  • Kenyū Densetsu Yaiba (TV) - Benkei Musashibo
  • Ki*Me*Ra (OAV) - Fender
  • Kiddy Girl-and (TV) - Basil
  • Kiko Senki Dragonar (TV) - Goru
  • Kinnikuman (film) - Robin Mask
  • Kinnikuman (TV) - Ashuraman; Barracuda; Black Hole; Daimaō Satan; Dirty Baron; Hell Knight; Rikishiman; Robin Mask; Yokozuna Kitanosato; Zangyaku Seijin
  • Kinnikuman Nisei - Ultimate Muscle 2 (TV) - Robin Mask
  • Kinnikuman: Daiabare! Segi Chōjin - czarny sumo; Robin Mask
  • Kinnikuman: Gyakushū! Uchū Kakure Chōjin - nowy Ashuraman; Robin Mask
  • Kinnikuman: Haresugata! Seigi Chōjin - Robin Mask
  • Kinnikuman: Kessen! Shichinin no Seigi Chōjin vs. Uchū Nobushi - Robin Mask
  • Kinnikuman: New York Kikiippatsu! - narrator; Robin Mask
  • Kinnikuman: Seigi Chōjin vs Kodai Chōjin - Robin Mask
  • Kinnikuman: Seigi Chōjin vs Senshi Chōjin - Big Shinjo; Robin Mask
  • Koiko no Mainichi (OAV) - Hoshinaga
  • Konpeki no Kantai (OAV) - admirał Heihachiro Togo
  • Landlock (OAV) - Zanark
  • Legend of the Galactic Heroes (OAV) - Ovlesser
  • Little Lord Fauntleroy (TV) - Nyuwick
  • Locke the Superman - John
  • Lucy of the Southern Rainbow (TV) - Hercules; Max
  • Lupin III: Part II (TV) /jako Yoshio Nagahori/
  • Machine Robo: Revenge of Chronos (TV) - król Girandor
  • Madō King Granzort (TV)
  • Magical Angel Creamy Mami (TV) - dyrektor
  • Magical Fairy Persia (TV) - Simba
  • Magical Star Magical Emi (TV) - Shigeru Koganei
  • Majokko Club Yoningumi - A Kuukan Kara no Alien X (OAV) - dyrektor; Shigeru Koganei; Simba
  • Mankatsu (TV)
  • MÄR (TV) - Kouga
  • Mashin Eiyuden Wataru (TV) - Bibide Shishi Kababu; Hedorona; Zeronimo
  • Mashin Eiyuden Wataru 2 (TV) - kapitan Nemoi
  • Master Keaton (TV) - Davis
  • Master of Epic: The Animation Age (TV) - Pandemos (mężczyzna)
  • Matchless Raijin-Oh (TV) - Dokunoizu; Raifura; Samuidon; Typhoon; wujek
  • Megazone 23 (OAV) - menedżer; starszy urzędnik
  • Meiken Jolie (TV)
  • Mermaid Forest (TV) - Oomanako
  • Mirai Keisatsu Urashiman (TV)
  • Mister Ajikko (TV) - mistrz gwiedznego nieba
  • Mobile Suit Gundam (TV) - Dozle Zabi
  • Mobile Suit Gundam - The Movie Trilogy - Dozle Zabi
  • Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory (OAV) - Bask Om
  • Mobile Suit Gundam 0083: The Last Blitz of Zeon - Basque Ohm
  • Mobile Suit SD Gundam (OAV) - Dozle Zabi
  • Mobile Suit Zeta Gundam (TV) - Bask Om
  • Mobile Suit Zeta Gundam: A New Translation - Bask Om
  • Mooretsu Atarou (TV 2)
  • Mukamuka Paradise (TV) - Goji Gori
  • (The) Mysterious Cities of Gold (TV) - Chihorutoun
  • Najica Blitz Tactics (TV) - Funk
  • Nangoku Shounen Papuwa-kun (TV) = Yopparaida
  • New Getter Robo (OAV) - Komokuten
  • Ninja Ryukenden (OAV) - Jeffrey Hammond
  • Ninja Scroll - Genma Himuro
  • Nintama Rantaro (TV)
  • Ogon Senshi Gold Raitan (TV) - Sayokka
  • Oishinbo (TV) - szef THUNDER BOLT'a
  • Okama Report (OAV) - Mimi
  • One Piece (TV) - Dorry; Jimbei; gwiazda rocka
  • One Piece: Chinjō Shima no Chopper Ōkoku - generał Hotdog
  • One Piece: Dead End no Bōken - Bookie; Pogo
  • One Piece: Nejimaki Shima no Bōken - ojciec Akisu
  • Ossu!! Karate Bu (OAV) - Zen Suenaga
  • Ouran High School Host Club (TV) - ojciec Mitsukuni
  • Ozanari Dungeon: Kaze no Tou (OAV) - Logos
  • Paranoia Agent (TV) - Junji Handa
  • Patlabor 2: The Movie - Hiromi Yamazaki
  • Patlabor The Mobile Police (OAV 1) - Hiromi Yamazaki
  • Patlabor the Mobile Police (TV) - Hiromi Yamazaki
  • Patlabor The Mobile Police: The New Files (OAV 2) - Hiromi Yamazaki
  • Patlabor WXIII - Hiromi Yamazaki
  • Patlabor: The Movie - Hiromi Yamazaki
  • Peter Pan no Bōken (TV) - Bill
  • Phoenix (TV) - Ibukimaru
  • Pink Mizu Dorobou Ame Dorobou - Rainbow
  • Pokémon (TV) - Mikio
  • Project A-Ko - Mari
  • Project A-Ko 2: Plot of the Daitokuji Financial Group (OAV) - Mari
  • Project A-ko 3: Cinderella Rhapsody (OAV) - Mari
  • Project A-Ko 4: Final (OAV) - Mari
  • Project ARMS (TV) - Gashley
  • Psychic Squad (TV) - Mag・Netto
  • Quiz Magic Academy (OAV) - narrator; Romanov
  • Quiz Magic Academy - The Original Animation 2 (OAV) - Romanov
  • Rain Boy (OAV) - Bancho
  • Redline - Gori-Rider
  • Reign: The Conqueror (TV) - Antigonos
  • Rokudenashi Blues 1993
  • Ronin Warriors (TV) - Saranbou
  • (The) Rose of Versailles (TV)
  • Saber Rider and the Star Sheriffs (TV) - Balboni
  • Saint Seiya (TV) - Heracles Argueti
  • Saint Seiya: The Heated Battle of the Gods - starszec; rudobrody
  • Saint Tail (TV) - Kuroda
  • Sakigake!! Otoko Juku (film) - Edajima Heihachi
  • Sakigake!! Otoko Juku (TV) - dyrektor Heihachi Edajima
  • Sakura Wars: The Movie - Yokihiko Ota
  • Samurai Champloo (TV) - Matsunosuke Shibui
  • Sasuga no Sarutobi (TV)
  • Seishun Anime Zenshu - doktor
  • Sengoku Majin Goshōgun (TV) - Kernagul /jako Ishio Nagahori/
  • Sentou Mecha Xabungle (TV) - menedżer fabryki
  • Shadow (OAV) - Daimyo
  • Sherlock Hound (TV)
  • Shin chan (TV) - szef Hiroshi'ego
  • Shin Kyūseishu Densetsu Hokuto no Ken: Raoh-den Gekitō no Shō - Fudô
  • Shin Kyūseishu Densetsu Hokuto no Ken: Yuria-den (OAV) - Fudō
  • Shonan Bakusozoku (OAV) - Yoshimi Harasawa
  • Shōwa Ahōzoshi Akanuke Ichiban! (TV)
  • Shuten Doji-The Star Hand Kid (OAV) as Senki
  • (The) Siamese - First Mission - Shunsuke Kaido
  • Slayers (TV) - Szmaragdowe Oko Shabranigdo
  • Slayers - The Motion Picture - złodziej
  • Slayers Next (TV) - Shabranigdo
  • Slayers Return - wojownik
  • Sol Bianca (OAV) - Gomez
  • Space Adventure Cobra (TV) - Nelson Royal
  • Spoon Oba-san (TV) - Booby; Carl Bacon; King Joe
  • Stop! Hibari-kun (TV) - Ryuusaku Sakamoto
  • Street Fighter Alpha: Generations (OAV) - Gouki
  • Street Fighter II: The Movie - Edmond Honda; Xiān Wáng
  • Street Fighter II: Yomigaeru Fujiwara-kyō - Toki o Kaketa Fighter-tachi - Edmond Honda
  • Submarine 707R (OAV) - generał grygady
  • Summer Days with Coo - szef szacji TV
  • Super Bikkuriman (TV) - Devil Zeus
  • (The) Super Dimension Cavalry Southern Cross (TV) - Claude Leon; szeregowy Green; Veela
  • (The) Super Dimension Century Orguss (TV)
  • Tales of Vesperia: The First Strike - Melzome
  • Tatakae!! Ramenman (TV) - Andre; trener Chuchai'ego; Dogūman; Jian; Kakuei; Kakushō; Magnum; wojownik (odc. 12); Ramenman Killer
  • Teki wa Kaizoku: Neko no Kyōen (OAV) - sierżant Petoroa
  • Tekken: The Motion Picture (OAV) - Heihachi Mishima
  • Tico and Friends (TV) - Metal Claw
  • Time Patrol-Tai Otasukeman (TV)
  • Tokimeki Tonight (TV)
  • Tokyo Tribe 2 (TV) - Bubba
  • Toppo Jijo (TV) - Megaro
  • Tori no Uta (OAV)
  • Tottemo! Luckyman (TV) - sportsmen
  • Tottoi - Hoit
  • Touch (TV)
  • Transformers: Revenge of the Fallen -Soundwave
  • Transformers: Super God Masterforce (TV) - Dauros; Dowlos; Sam Peckinpah
  • Transformers: Victory (TV) - Dino King; Gōryū
  • Transformers: Zone (OAV) - Trypticon; Violenjiger
  • Trigun (TV) - Descartes
  • Ucchare Goshogawara (OAV)
  • Uchūsen Sagittarius (TV)
  • Ultimate Muscle (TV) - Robin Mask
  • Ultraman Company Kochira Ulkan Tokusō-tai de-su! - Godo
  • Ultraman Graffiti (OAV) - ognisty kosmita; Ultraman 80
  • Urotsukidōji IV: Inferno Road (OAV) - Makemono
  • Urotsukidoji: Legend of the Overfiend (film) - Starszy; Mr. Niki
  • Urotsukidōji: Legend of the Overfiend (OAV) - Chōjin; Starszy; Jūjin; ojciec Niki
  • Urusei Yatsura (TV)
  • Ushio & Tora (OAV) - ojciec Asako
  • Vampire Princess Miyu (TV) - siłacz
  • (The) Venus Wars
  • (The) Vision of Escaflowne (TV) - Getin
  • Warau Salesman (TV)
  • (The) Weathering Continent - zastępca przywódcy bandytów
  • A Wind Named Amnesia - Mały John
  • Wolf Guy (OAV) - Saijo Kei
  • Yakitate!! Japan (TV) - Ortiga
  • Ys (OAV) - Norton
  • Yu-Gi-Oh! Duel Monster GX (TV) - Kumazou Maeda (ojciec Hayato)
  • Yume Miru Toppo Jijo (TV) - Megaro
  • Yume no Hoshi no Button Nose (TV)
  • Zaion: I Wish You Were Here (ONA) - Domeki
Advertisement