Animanga Wiki
Advertisement
Animanga Wiki

Mayumi Tanaka – seiyū. Urodzona 15 stycznia 1955 roku w stolicy Japonii, Tokio.

Ciekawostki[]

  • Ma grupę krwi A.
  • Jej hobby to teatr.
  • Udzieliła głosu w 178 anime, 17 grach komputerowych i 11 niejapońskich produkcjach.
  • Wykonała piosenki do 9 anime.
  • Oprócz dubbingu zajmuje się animacją.

Anime, przy których animacji pomagała[]

  • C – Control – The Money and Soul of Possibility (TV) - reżyseria animacji (odc. 7, 9)
  • Space Adventure Cobra - The Movie
  • Tenchi Muyo! GXP (TV) - odc. 7

Anime, w których wykonywała piosenki[]

  • Cosmos Pink Shock (OAV) - różne
  • Dragon Ball Z Movie 8: The Legendary Super Saiyan - różne
  • Happy Lucky Bikkuriman (TV) - ending
  • Itadakiman (TV) - opening
  • Manga Nihon Mukashi Banashi (TV '76) - różne
  • Sakura Wars (OAV) - różne
  • Sakura Wars (TV) - ending 2
  • Sakura Wars 2 (OAV) - różne
  • Sakura Wars: The Movie - opening

Role[]

  • 3x3 Eyes (OAV) - Meixing Long
  • Akuma-kun (TV) - Hiroshi
  • Anime Himitsu no Hanazono (TV) - Deacon
  • Anime Sanjushi (TV) - Jean
  • Anime Sanjushi: Aramis no Bōken - Jean
  • Aoi Blink (TV)
  • Area 88 (OAV) - Satoru Kanzaki (młody)
  • Arion - Seneca
  • (The) Bears' School - ojciec Katie
  • Bio Armor Ryger (TV) - Daiga Ken
  • Black Jack (TV) - Taichi
  • Bono Bono (TV) - Sho-Neechan
  • Butsu Zone (OAV) - Jizou-Kun
  • Castle in the Sky - Pazu
  • Chō Mashin Eiyūden Wataru (TV) - Wataru
  • Chrono Trigger (OAV) - Mamo (Kilwala)
  • Cooking Master Boy (TV) - Mao
  • Cooking Papa (TV) - Osamu
  • Cool Cool Bye (OAV) - Flene
  • Cyborg Kuro-chan (TV) - Fuchs/Shisuka
  • Dasshu Kappei (TV) - Kappei
  • Dibetagurashi: Ahiru no Seikatsu (TV) - narrator
  • Doctor Chichibuyama (TV) - Cicada
  • Dokidoki! Precure (TV) - Ira
  • Doraemon: Nobita's Animal Planet - Chippo
  • Dr. Slump (TV) - Youta
  • Dragon Ball (TV) - Jelly; Kuririn; Yajirobe
  • Dragon Ball GT (TV) - Kuririn; Sûhogorô; Yajirobe
  • Dragon Ball Movie 2: Sleeping Princess in Devil's Castle - Kuririn
  • Dragon Ball Movie 3: Mystical Adventure - Kuririn
  • Dragon Ball Z (TV) - Kuririn; Sno; Uranai Baba; Yajirobe
  • Dragon Ball Z Kai (TV) - Kuririn; Uranai Baba; Yajirobe
  • Dragon Ball Z Movie 10: Broly - Second Coming - Kuririn
  • Dragon Ball Z Movie 11: Bio-Broly - Kuririn
  • Dragon Ball Z Movie 12: Fusion Reborn - Kuririn
  • Dragon Ball Z Movie 13: Wrath of the Dragon - Kuririn; Minoshia
  • Dragon Ball Z Movie 1: Dead Zone - Kuririn
  • Dragon Ball Z Movie 2: The World's Strongest - Kuririn
  • Dragon Ball Z Movie 3: The Tree of Might - Kuririn
  • Dragon Ball Z Movie 4: Lord Slug - Kuririn; Yajirobe
  • Dragon Ball Z Movie 5: Cooler's Revenge - Kuririn; Yajirobe
  • Dragon Ball Z Movie 6: Return of Cooler - Kuririn; Yajirobe
  • Dragon Ball Z Movie 7: Super Android 13 - Kuririn
  • Dragon Ball Z Movie 8: The Legendary Super Saiyan - Kuririn
  • Dragon Ball Z Movie 9: Bojack Unbound - Kuririn
  • Dragon Ball Z Special 2: The History of Trunks - Kuririn
  • Dragon Ball Z: Battle of Gods - Kuririn
  • Dragon Ball: Goku's Fire Fighting Regiment - Kuririn
  • Dragon Ball: Yo! The Return of Son Goku and Friends!! (ONA) - Kuririn
  • Dream 9 Toriko & One Piece & Dragon Ball Z Chō Collaboration Special!! - Kuririn; Monkey D.Luffy
  • ESPer Mami (TV)
  • Fire Tripper (OAV) - Shu
  • Gaiking: Legend of Daikū-maryū (TV 2) - Daiya Tsuwabuki
  • [[Game Center Arashi (TV)
  • Ganbare! Odenkun (TV) - Kamisama
  • Gatapishi (TV) - Heita Heino
  • Gegege no Kitarō (TV 5) - Kemedama; Nurikabe Nyoubou
  • Gegege no Kitarō: Nippon Bakuretsu!! - Nurikabe Nyoubou
  • Gekijō-ban Anime Nintama Rantaro Ninjutsu Gakuen Zenin Shutsudō! no Dan - Kirimaru Settsuno
  • Gekisou Rubenkaiser (TV) - Ryouko Takagi
  • Giant Gorg (TV) - Yuu Tagami
  • Gokū no Kōtsū Anzen - Kuririn
  • Gongitsune - Gon
  • Grimm Masterpiece Theater (TV)
  • Gu Gu Ganmo (TV) - Hanpeita Tsunoda
  • Gu-Gu Ganmo (film) - Hanpeita Tsunoda
  • Guru Guru Town Hanamaru-kun (TV) - Shimao
  • Hanada Shonen-shi (TV) - Hanada Kazue
  • Happy Lucky Bikkuriman (TV) - Aki Benzai
  • Hatarakids My Ham Gumi (TV) - Merry
  • Heisei Tensai Bakabon (TV)
  • Idol Tenshi Yōkoso Yōko (TV) - Daruma yuki
  • In The Beginning - The Bible Stories (TV) - Roco
  • Itadakiman (TV) - Itadakiman
  • Jankenman (TV) - Atchimuitehoihoi
  • Kagaku Ninja-Tai Gatchaman F (TV)
  • Kaiketsu Zorori (TV) - Meiko-San
  • Kekkaishi (TV) - dziesięcioletni Gen; Gaccho; Tokiko Yukimura; Shinigami Tokiko
  • Kimba the White Lion (TV 1) - Keruru
  • Kochira Katsushika-ku Kamearikouen-mae Hashutsujo (TV) - Kankichi Ryotsu (młody)
  • Lupin III: Bye Bye Liberty Crisis - Micheal
  • Lupin III: The Pursuit of Harimao's Treasure - Neonachirida
  • Marude Dameo (TV) - Boro
  • Mashin Eiyuden Wataru (TV) - Ikusabe Wataru
  • Mashin Eiyuden Wataru 2 (TV) - Ikusabe Wataru
  • Mashin Eiyuden Wataru: Soukaizan Eiyu Densetsu (OAV) - Ikusabe Wataru
  • Mashin Eiyuden Wataru: Warinaki Toki no Monogatari (OAV) - Ikusabe Wataru
  • Master of Epic: The Animation Age (TV) - Elmony
  • Meiken Lassie (TV) - Collin
  • Meitantei Holmes: Aoi Ruby no Maki / Kaitei no Zaihō no Maki - córka restauratora; Polly
  • Mirai Keisatsu Urashiman (TV) - Jitanda
  • Moeyo Ken (OAV) - Nekomaru
  • Moeyo Ken (TV) - Nekomaru'
  • Mojako (TV) - Mojara
  • Mori no Tonto-tachi (TV) - Mauri
  • Mori no Youki na Kobito-tachi: Berufi to Rirubitto (TV) - Lillibit
  • Nangoku Shounen Papuwa-kun (TV) - Papuwa
  • Night on the Galactic Railroad - Giovanni
  • Nintama Rantaro (TV) - Kirimaru
  • Nobara no Julie (TV) - Heinrich
  • Odenkun (TV) - Kami-sama
  • One Piece (TV) - Chopper Imposter; Monkey D. Luffy; Oars
  • One Piece 3D: Mugiwara Chase - Monkey D. Luffy
  • One Piece Episode of Luffy: Hand Island no Bōken - Monkey D. Luffy
  • One Piece Episode of Merry: Mō Hitori no Nakama no Monogatari - Monkey D. Luffy
  • One Piece Episode of Nami: Kōkaishi no Namida to Nakama no Kizuna - Monkey D. Luffy
  • One Piece Film Strong World - Monkey D. Luffy
  • One Piece Film Z - Monkey D. Luffy
  • One Piece Jidaigeki Special: Luffy Oyabun Torimonocho - Monkey D. Luffy
  • One Piece Special: Adventure in the Ocean's Navel - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Chinjō Shima no Chopper Ōkoku - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Dead End no Bōken - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Django's Dance Carnival - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Dream Soccer King! - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Episode of Chopper + Fuyu ni Saku, Kiseki no Sakura - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Glorious Island - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Karakuri Shiro no Mecha Kyohei - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Nejimaki Shima no Bōken - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Norowareta Seiken - Luffy D. Monkey
  • One Piece: Omatsuri Danshaku to Himitsu no Shima - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Open Upon the Great Sea! A Father's Huge, HUGE Dream! - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Protect! The Last Great Stage - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Romance Dawn Story - Monkey D. Luffy
  • One Piece: Take Aim! The Pirate Baseball King - Monkey D. Luffy
  • One Piece: The Desert Princess and the Pirates: Adventure in Alabasta - Monkey D. Luffy
  • One Piece: The Movie - Monkey D. Luffy
  • Ore wa Chokkaku (TV) - Terumasa
  • Osomatsu-kun (TV 2) - Chibita
  • (The) Piano Forest - Shiraishi
  • Pikachu's PikaBoo (OAV) - Yogirasu
  • Pokémon (TV) - Rougela
  • Porfy no Nagai Tabi (TV) - Guido
  • Pro Golfer Saru (TV) - Dimple; Kankurou
  • Ranpou (TV) - Chuutaro
  • Robin Hood no Daibōken (TV) - Much
  • Robotan (TV) - Kiko (w remake'u)
  • Rurouni Kenshin (TV) - Yutaro Tsukayama
  • Sailor Moon SuperS (TV) - Robert
  • Sakura Taisen: Sumire (OAV) - Kanna Kirishima
  • Sakura Wars (OAV) - Kanna Kirishima
  • Sakura Wars (TV) - Kanna Kirishima
  • Sakura Wars 2 (OAV) - Kanna Kirishima
  • Sakura Wars: The Movie - Kanna Kirishima
  • Sasuga no Sarutobi (TV) - Ninja Pig
  • Shaman King (special) - Jizoh
  • Sherlock Hound (TV) - Polly
  • Shiroi Kiba White Fang Monogatari - Mit-sah
  • Slayers Evolution-R (TV) - Uppy
  • Sorcerer Hunters (TV)
  • Soreike! Anpanman (TV) - Hinotamakozou; Korokke Kid; Masuzushiman
  • Space Brothers (TV) - matka Nanby
  • Speed Racer - Spirtle
  • Summer Days with Coo - Yasuo Uehara
  • Talking Head - Shijimi
  • Tezuka Osamu Story: I Am Son-Goku - Son-Goku
  • Tondemo Senshi Muteking (TV) - Taro
  • Toriko (TV) - Monkey D. Luffy
  • Tottemo! Luckyman (TV) - Luckyman/Youichi Tsuitenai
  • Transformers: The Movie - Daniel Witwicky
  • Twin Bee Paradise (OAV) - Twinbee
  • Ulysses 31 (TV) - Nono
  • Urusei Yatsura (TV) - Ryuunosuke Fujinami
  • Urusei Yatsura OVA Series - Ryuunosuke Fujinami
  • Urusei Yatsura: Always My Darling - Ryuunosuke Fujinami
  • Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer - Ryuunosuke Fujinami
  • Urusei Yatsura: Remember My Love - Ryuunosuke Fujinami
  • Urusei Yatsura: The Final Chapter - Ryuunosuke Fujinami
  • Violence Jack (OAV) - Sabu
  • Warau Salesman (TV)
  • Wonder Beat Scramble (TV) - Susumu
  • Yakitate!! Japan (TV) - Katsuo Umino; Yuuko Motohashi
  • YAT Anshin! Uchu Ryokou 2 (TV) - John
  • Yattodetaman (TV)
  • Yu Yu Hakusho The Movie: Poltergeist Report - Koenma
  • Yu Yu Hakusho: Ghost Files (TV) - Koenma
  • Yu Yu Hakusho: The Movie - Koenma
  • Z-Mind (OAV) - Umeno
  • Zatch Bell (TV) - Robnos
Advertisement